Hakkımızda

 

21. YÜZYIL TÜRKİYE ENSTİTÜSÜ

SÜREKLİ EĞİTİM MERKEZİ

            

          Sürekli Eğitim Merkezi'nin Amacı Nedir?

21. Yüzyıl bir enformasyon yüzyılıdır. İnsanlık yayın organlarına, üniversitelerden devlet kuruluşlarına ve tabii ki istihbarat örgütlerine uzanan geniş bir yay üzerinde değişik kanallardan bilgi üretmektedir. Bu, bilgi bombardımanı diyebileceğimiz süreç, insanların dünyayı daha rahat anlamasını sağlamıyor. Aksine dünyayı anlamamızı daha da zorlaştırıyor.

Bu noktada üniversiteler ve akademik bilgi ile üniversitelerden daha değişik ve esnek bir ilişki içinde olan stratejik araştırma merkezleri akademik bilginin toplumsallaştırılması konusunda çok önemli bir işlev üstleniyorlar. Türkiye’nin en etkili stratejik araştırma merkezlerinden birisi olan 21. Yüzyıl Türkiye Enstitüsü tarafından kurulan “Sürekli Eğitim Merkezi” stratejik araştırma deneyimi ile akademik tecrübeyi sentezleyen, konusunda deneyimli isimler aracılığı ile yoğunlaşmış bilgiyi katılımcıları ile paylaşmak amacını taşımaktadır. 

 

          Sürekli Eğitim Merkezi'nin Kadrosu Kimlerden Oluşmaktadır

21.Yüzyıl Türkiye Enstitüsü Sürekli Eğitim Merkezi, Türkiye ve Dünya’da icraatların içinde doğrudan bulunmuş siyasetçiler, akademisyenler, diplomatlar, ekonomistler, bilim adamları, iş adamları ve medya-iletişim dünyasının önemli isimleri tarafından teorik bilginin dışında, geçmişten günümüze yaşamış oldukları pratik bilgileri katılımcılara aktarmayı ve ülkemizin geleceğinde ve yönetiminde söz sahibi olacak kadroların her türlü sorunun üstesinden gelebilecek, çağdaş projeler üretebilecek ve küresel vizyona sahip kişiler olmaları için bireysel özelliklerini geliştirmeyi amaçlamaktadır.

 

        Kimler Okulun Öğrencisi Olabilir ve Olmalıdır?

 21.Yüzyıl Türkiye Enstitüsü Sürekli Eğitim Merkezi programlarına katılım herhangi bir siyasi kimlik ve eğitim seviyesi gözetmeksizin, arzu eden ve kendisini geliştirmek isteyen herkesin katılımına açıktır. Özellikle devlet veya özel sektörde başarılı bir kariyer arzusu içinde olan, siyasete ilgi duyan, siyasi partilerin içerisinde görev alan, üniversitede okumakta olup hızlı bir kariyer yükselişi arzusu içinde olan veya bir neden ile eğitimi konusunda istediği noktaya ulaşmamak ile beraber hayat ile ilgili arzuları halâ kırılmamış olan kişiler için 21.Yüzyıl Türkiye Enstitüsü Sürekli Eğitim Merkezi ideal bir gelişim merkezidir.

 

       Kimler Katılım Belgesi/Sertifika Almaya Hak Kazanır?

21. Yüzyıl Türkiye Enstitüsü Sürekli Eğitim Merkezi bu site içinde ulaşabileceğiniz değişik programlara sahiptir. Bu programların bazılarını değişik kuruluşlarda sunmaktadır. Ancak bazı programlarımız ise Türkiye’de sadece 21. Yüzyıl Türkiye Enstitüsü Sürekli Eğitim Merkezi tarafından düzenlenmektedir. Bu programlara ücretini ödeyerek yazılan her katılımcı herhangi bir eğitim ön şartı aranmadan programda yer alan derslerden en az %80’ine katılmak kaydı ile katılım belgesi,  program bir üniversite ile birlikte yürütüldüğü zaman da sertifika almaya hak kazanır. Eğer program bir üniversite ile birlikte düzenlenmiyor ise 21. Yüzyıl Türkiye Enstitüsü Sürekli Eğitim Merkezi katılımcı belgesi vermektedir. Programlar Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü'ndeki uzmanlarla birlikte çalışıldıktan sonra onaya sunulmaktadır ve onaylanan programlar Milli Eğitim Bakanlığı onaylı program olarak ilan edilmektedir.

 

      Eğitim Yeri Neresidir?

21.Yüzyıl Türkiye Enstitüsü Sürekli Eğitim Merkezi programları öncelikle Ankara’da eğitim için uygun salonları olan otellerde gerçekleştirilecektir. Ayrıca katılımcı sayısına ve seminer yoğunluğuna göre seminerler değişik üniversitelerde ve konferans salonlarında da gerçekleştirilmektedir. Ankara dışında ise programlarımızın çalışmaları devam etmektedir.

 

      Program Ücreti Ne Kadar?

21.Yüzyıl Türkiye Enstitüsü Sürekli Eğitim Merkezi tarafından düzenlenen programların ücretleri programın niteliğine göre belirlenmektedir ve ilanla birlikte yayınlanmaktadır.

              

Daha fazla bilgi isteyin